ماجرای داستان  کارآفرینی

ساختار اقتصادی کشور ما به نحوی چیده شده که تهران و چند شهر بزرگ صنعتی به عنوان سرچشمه این اقتصاد بیشترین سهم را در اشتغال زایی از آن خود کرده و سهم کوچکی به بقیه شهرها به خصوصی شهرستان های کوچک و غیر صنعتی رسیده. چیزی که زیاد اطرافمان  می بینیم، جوانانمان برای فرصت های شغلی بهتر به تهران مهاجرت می کنند و این مسئله مطمئناً تاثیراتی در ساختار جمعیت شناختی کشور عزیزمان دارد.
ما در گام چهارم دنبال راه کارهایی برای رشد کسب و کارها و استارتآپ های شهرستانی هستیم تا بتوانیم مسیر مهاجرت را معکوس کنیم و رونق کسب و کار را در تمام نقاط کشور شاهد باشیم.
یقیناً راه کار های آنلاین سهم بزرگی در این ماجرا دارند چون تا حد زیادی محدودیت های جغرافیایی را از جلوی پای کسب و کارها برمی دارند.  به همین دلیل سراغ کارآفینان و کسب و کار های موفق رفتیم تا داستان رشد کسب و کارشان را باهم بشنویم و از تجربیاتشان درس بگیریم . چون معتقدیم تجربه بهترین آموزگار است.

بنیانگذار Onwash

داستان کارآفرینی سامانه onwash

زمان مطالعه: ۲ دقیقه سامانه خدمات شتشوی آنلاین Onwash در بهمن سال ۱۳۹۷ رونمای شد و با نوآوری در نحوه دریافت سفارش و نحوه شستشوی اتومبیل توانست خود را در بازار مطرح کند

ادامه مطلب »
مجتبی قاسم نتاج

داستان کارآفرینی سامانه eBoo

زمان مطالعه: ۲ دقیقه ایبو سامانه تبدیل پی دی اف و عکس  به  word است و با شناسایی درست این نیاز و ارائه راه حل ارزنده پا به بازار ایران گذاشته و در یکسال گذشته توانسته سهم بازار خوبی را نصیب خود کند.

ادامه مطلب »

داستان کارآفرینی پنجره شهر

زمان مطالعه: < 1 دقیقه پنجره شهر یکی از شرکت های موفق در حوزه تولید درب و پنجره های UPVC است. در این مصاحبه مسیر ۱۰ ساله رشد پنجره شهر را قدم به قدم بررسی می کنیم.

ادامه مطلب »