اصول دیجیتال مارکتینگ – قسمت دوم (تبلیغات نمایشی)

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تبلیغات نمایشی و انواع آن
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

تبلیغات نمایشی از جمله پر استفاده ترین انواع تبلیغات در بازاریابی دیجیتال است که خودش انواع مختلفی دارد و هر نوع از آن مناسب بخشی از قیف بازاریابی است.

مهم ترین انواع تبلیغات نمایشی که شما می توانید از آن ها استفاده کنید عبارتند از:

  • تبلیغات بنری
  • تبلیغات همسان
  • تبلیغات بینابینی
  • تبلیغات ویدئویی

برای آشنایی با انواع تبلیغات نمایشی حتما ویدئو را ببینید.

 

اما در ادامه مختصری از انواع تبلیغات نمایشی را برایتان آوردیم.

در مورد تبلیغات بنری این موارد یادتان باشد:

تبلیغات بنری ساده ترین و ابتدایی ترین نوع تبلیغات است که اتفاقاً خیلی زیاد از آن استفاده می شود چون نقش مهمی در افزایش آگاهی برند دارد. به همین دلیل در مراحل ابتدایی قیف فروش حتماً از تبلیغات بنری استفاده کنید.

اما انتظار جذب کاربر بالا از تبلیغات بنری نداشته باشید! تبلیغات بنری بهترین راه برای گرفتن سرنخ های فروش است. برای همین در مراحل ابتدایی قیف فروش حتماً از آن استفاده کنید.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان یعنی از شبکه های تبلیغاتی بخواهیم تبلیغات ما را در وبسایت ها و در صفحاتی  انتشار دهند که با موضوع کار ما مرتبط هستند. برای مثال اگر من صاحب یک اقامتگاه بوم گردی در منطقه لفورهستم، بنرهای تبلیغاتی من در وبسایت های مرتبط با ایرانگردی منتشر شود.

تبلیغات بینابینی (تبلیغات موبایلی)

تبلیغات بینابینی در اپلیکیشن ها به خصوص اپلیکیشن های بازی که رایگان هستند کاربرد دارند. اگر زیاد بازی می کنید حتماً  تبلیغات موبایلی را دیده اید.

مثلاً برای رفتن به مرحله بعد بازی باید حتما ۳۰ ثانیه  از یک تبلیغ را ببینید، تا اپلیکیشن به شما اجازه ادامه بازی را بدهد.

تبلیغات بینابینی به دو دسته تقسیم می شوند:

برخی از این تبلیغات جایزه دار هستند. یعنی به ازای دیدن ۳۰ ثانیه از این تبلیغ  یا کلیک بر روی دکمه مورد نظر (که می تواند ثبت نام در سایت یا دانلود اپلیکیشن باشد) به شما جایزه ای داده می شود. مثلا ۵ امتیاز برای ادامه بازی می گیرید. طبیعتاً این نوع نرخ کلیک بالاتری می گیرند.

دسته دوم تبلیغات بینابینی، معمولی و بدون جایزه هستند. که کاربر مجبور به دیدن آن است و هیچ جایزه ای هم دریافت نمی کند. طبیعتاً نرخ تبدیل پایین تری نسبت به دسته اول خواهد داشت.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی رایج ترین نوع تبلیغات است که قدرت تاثیر گذاری بالاتری نسبت به سه نوع تبلیغ قبلی دارد، اما چند تا عیب دارد که استفاده از آن را برای شما محدود می کند.

اول از همه تبلیغات ویدیویی نسبت به سه تای قبلی گران است. یعنی برای بستن بودجه یک کمپین تبلیغات ویدیویی باید مبلغ روزانه حداقل ۱ میلیون تومان را در نظر بگیرید.

دوم ساختن محتوای تبلیغاتی زمان بر است. یعنی به راحتی نمی توانید پشت سیستمتان بنشینید و در عرض چند دقیقه یک کمپین راه اندازی کنید و نیاز به سناریو و تیم فیلم برداری و اجرا دارید.

اما با تمام این موارد اگر بودجه اش را دارید، تبلیغات ویدیویی تاثیرگذارترین نوع تبلیغات است و استفاده از آن را حتما خیلی زیاد توصیه می کنیم.

 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط